calamars اندازی برنامه سلیمانی گیلان

calamars: اندازی برنامه سلیمانی گیلان راه اندازی کانون فرهنگی هنری مساجد کشور ارشاد اسلامی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری حال و روز سوپرمدل‌های دهه‌ی هشتاد و نود

وب سایت واندروال فهرستی از سوپرمدل های محبوب دهه هشتاد و نود تهیه کرده تا ببیند این زن های قشنگ با گذشت سال ها چه تغییری کرده اند (و آیا اساساً تغییری کرده اند؟

حال و روز سوپرمدل‌های دهه‌ی هشتاد و نود

حال و روز سوپرمدل های دهه ی هشتاد و نود

عبارات مهم : فرزند

وب سایت واندروال فهرستی از سوپرمدل های محبوب دهه هشتاد و نود تهیه کرده تا ببیند این زن های قشنگ با گذشت سال ها چه تغییری کرده اند (و آیا اساساً تغییری کرده اند؟!) .

به گزارش برترین ها، می گویند با اوج رفتن سن، از قشنگی کاسته می شود، ولی اگر یکی از استثنائات خلقت (!) باشید قضیه تفاوت می کند. وبسایت واندروال فهرستی از سوپرمدل های محبوب دهه هشتاد و نود تهیه کرده تا ببیند این زن های قشنگ با گذشت سال ها چه تغییری کرده اند (و آیا اساساً تغییری کرده اند؟!) به خواندن ادامه دهید تا از حال و روز مدل هایی همچون نائومی کمپل، لیندا اوانجلیستا، هلنا کریستنسن و دیگر اشخاص سابق دنیای مدلینگ با خبر شوید.

با ژیزل بوندچن، سوپرمدل برزیلی، شروع می کنیم که حرفه مدلینگ را در 13 سالگی شروع کرد و در 14 سالگی آژانس مدلینگ الیت او را کشف کرد. وی جهت بزرگترین برندهای دنیای فشن از جمله ورساچه، میسونی و ولنتینو روی سکوی فشن شو راه رفته هست. در سال 2000 قراردادی 25 میلیون دلاری با ویکتوریاز سیکرت امضا کرد و یکی از برجسته ترین فرشته های تاریخ ویکتوریاز سیکرت شد.

حال و روز سوپرمدل‌های دهه‌ی هشتاد و نود

این زن هنوز هم به اندازه سال های دهه نود قشنگ و جالب هست، ولی در سال 2015 از دنیای مدلینگ خداحافظی کرد. در سال 2001، خط تولید صندل و دمپایی به نام خودش راه اندازی کرد که هر سال 25 میلیون جفت صندل و دمپایی می فروشد. در سال 2010 نیز خط تولید محصولات مواظبت از پوست راه اندازی کرد. در سال 2016، وی با کمپانی برزیلی تولید کفش ارزو قرارداد امضا کرد.

آخرین کمپین تبلیغاتی بزرگی که با آن همکاری کرده در سال 2014 با کمپانی آندر آرمور بوده هست. وی طرفدار سرسخت کمپین های زیست محیطی است و در شماره ماه اوت 2017 مجله ووگ پاریس، در حمایت از خزهای مصنوعی، ظاهر شد. بعد از رابطه ای پر حرف و حدیث با لئوناردو دی کاپریو، وی در سال 2009 با تام بریدی، کوارتربک تیم تیم پتریوتز ازدواج کرد و حالا آنها دو فرزند به نام های بنجامین و ویوین دارند.

وب سایت واندروال فهرستی از سوپرمدل های محبوب دهه هشتاد و نود تهیه کرده تا ببیند این زن های قشنگ با گذشت سال ها چه تغییری کرده اند (و آیا اساساً تغییری کرده اند؟

سیندی کرافورد در 17 سالگی مدل شد، یعنی هنگامی که که آژانس مدلینگ الیت، مسابقه «تیپ سال» را برگزار کرد که سیندی در آن دوم شد. بعد از آن سیندی جهت برندهای بزرگ دنیا مدلینگ انجام داد و از سال 1989 تا 1995 مجری برنامه «خانه استایل» از شبکه ام تی وی بود. سیندی کرافورد یکی از پنج سوپرمدل مهم و اولیه دنیاست و در سال 1995 مجله فوربس او را پردرآمد ترین مدل روی کره زمین نامید. با آنکه کرافورد در سال 2000 گفته بود که از مدلینگ بازنشسته شده، ولی بعد از آن هم جهت برندها و مجلات زیادی کار کرده است.

این سوپرمدل سابق که در دهه نود مدت کوتاهی همسر ریچارد گیر بود، یک خط تولید محصولات آرایشی و یک خط تولید مبلمان هم راه اندازی کرد. در سال 1998 با رندی گربر ازدواج کرد و حالا از دو فرزندش، کایا و پریسلی که هر دو وارد دنیای مدلینگ شده است اند، مواظبت می کند.

حال و روز سوپرمدل‌های دهه‌ی هشتاد و نود

کریستی ترلینگتن 17 ساله بود که در موزیک ویدئوی موفق دوران دوران با عنوان Notorious ظاهر شد. این دختر کالیفرنیایی مدتی بود که مدل شده است بود و با همسر مدل سایمون لوبان یعنی یاسمین لوبان دوست بود. وی در موزیک ویدئوی جورج مایکل با عنوان Freedom! ’90 در کنار سوپرمدل های دیگری مانند لیندا اوانجلیستا، سیندی کرافورد، نائومی کمپل و تاتیانا پاتیتز نیز ظاهر شد. موفقیت در مدلینگ جهت ترلینگتن کافی نبود و در سال 1994 او در دانشگاه نیویورک عضویت کرد. پنج سال بعد، این زن با مدرک فلسفه شرقی و مذهبی تطبیقی از این دانشگاه دانش آموخته شد.

وب سایت واندروال فهرستی از سوپرمدل های محبوب دهه هشتاد و نود تهیه کرده تا ببیند این زن های قشنگ با گذشت سال ها چه تغییری کرده اند (و آیا اساساً تغییری کرده اند؟

در سال 2003 وی با اد برنز (بازیگر) ازدواج کرد که از او دو فرزند دارد. در سال 2014 این زوج در یک کمپین تبلیغاتی جهت عطر و ادکلن کلوین کلاین ظاهر شدند. کریستی که هنوز هم بطور منظم به عنوان مدل فعالیت دارد، یک موسسه غیرانتفاعی به نام Every Mother Counts بنیان نهاد که وقف امن نمودن بارداری و وضع حمل جهت مادران شده است هست. در فوریه 2017 او و همسرش با کلوین کلاین قرارداد امضا کردند تا جهت دو عطر و ادکلن این برند مدلینگ انجام دهند. در آوریل 2017 روی جلد مجله ووگ پاریس ظاهر شد.

حال و روز سوپرمدل‌های دهه‌ی هشتاد و نود

کلودیا شیفر با مدلینگ جهت برندهایی مانند گِس و شنل در دهه نود تبدیل به یکی از مدل های نام آشنای این دهه شد. این زیباروی آلمانی که بیش از 1000 بار روی جلد مجلات ظاهر شده است هست، بین سال های 1994 تا 1999 نامزد دیوید کاپرفیلد شعبده باز بود. وی به این حرفه ادامه داد، هر چند که در سال های اخیر کم کار شده است هست. در سال 2002 این زن سوپرمدل با متیو وان، کارگردان فیلم «مردان ایکس: کلاس اول» ازدواج کرد که از او سه فرزند (پسری به نام کاسپار و دو دختر به نام های کلمنتاین و کازیما) دارد.

کلودیا در سال 2003 در فیلم کمدی رمانتیک موفق «در واقع عشق» نیز ظاهر شد و در سال 2011 خط تولید پوشاک کشمیر راه اندازی نمود. در همان سال با شرکت در جشنواره کن با بدنی به شدت لاغر و مردنی، نگرانی هایی در مورد سلامتی اش در بین عموم برانگیخت. جهت تبریک سی امین سال تولدش، ریزولی قرار است جهت شماره اکتبر 2017، کلکسیونی از لحظات محبوب فشن او به نام «کلودیا شیفر» منتشر کند.

هلنا کریستِنسن در سن 20 سالگی راه رفتن روی سکوی فشن شو ها را شروع کرد. در عرض تنها چند سال، وی تقریباً جهت همه برندهای مهم و مشهور دنیای فشن مدلینگ انجام داد و با برند رِولون قرارداد امضا کرد. در سال 1991 در موزیک ویدئوی کریس آیزاک با عنوان Wicked Game ظاهر شد. اوایل دهه نود، این زیباروی پروئی-دانمارکی که یکی نخستین فرشته های ویکتوریاز سیکرت نیز بود، با مایکل هاچنس از INXS آشنا و دوست شد. نورمن ریداس، ستاره سریال محبوب «مردگان متحرک» که در سال 1999 از او پسری به نام مینگاس به دنیا آورد، از سال 1998 تا 2003 در کنار او عنوان حرف و حدیث های زیادی بود.

وی هنوز هم به مدلینگ ادامه می دهد، ولی در سال های اخیر در عکاسی نیز موفقیت هایی داشته هست. تصویر هایی که او انداخته در مجلات ووگ، اِل، هارپرز بازار، بلک بوک و … انتشار یافته اند. از سال 2008 تابحال او و پل بنکس با هم هستند. در مورد نسل تازه مدل های مشهور در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … مانند کارا دلوین و کندال جنر وی به تلگراف گفت: «واقعاً خیلی خوشحالم که وقت ما اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … وجود نداشتند. خیلی راضی بودم از اینکه شخصیت اسرارآمیزی باقی موندم که فقط در فتوشوت ها دیده می شود.»

نائومی کمپل قبل از آنکه مدل شود، یک فرزند ستاره بود: در 7 سالگی وی در موزیک ویدئوی باب مارلی با عنوان This Is Love ظاهر شد و در 12 سالگی در موزیک ویدئوی Culture Club با عنوان I’ll Tumble 4 Ya دیده شد. یک استعدادیاب رسماً این زیباروی بریتانیایی را هنگام خرید در 16 سالگی کشف کرد. مدتی بعد روی جلد مجله ال بریتانیا قرار گرفت. بقیه داستان را همه می دانند. نائومی در کنار کریستی ترلینگتن و لیندا اوانجلیستا، مثلث سوپرمدل ها را تشکیل دادند که جهت بزرگترین برندها و مجلات فشن روی کره زمین مدلینگ انجام دادند. وی همچنین پیشگام در شکستن موانع نژادی در دنیای مدلینگ است.

نائومی کمپل که تا به امروز تصویرش روی بیش از 500 مجله چاپ شده است هست، هنوز هم یکی از تاپ مدل های دنیا محسوب می شود. اخیراً وی در بازیگری نیز موفقیت هایی کسب کرده است و در سال های 2015 و 2016 در سریال «امپراتوری» نقش کامیلا مارکس را بازی کرده هست. سابقه روابط رمانتیک این زن سوپرمدل نیز قابل ذکر هست. نائومی روابط رمانتیکی با مایک تایسون، رابرت دنیرو، آدام کلیتون (نوازنده باس گروه U2) و ولادیمیر دورونین (میلیاردر روس) داشته است.

این زن در امور نیکوکارانه و خیریه نیز فعالیت دارد و حتی نلسون ماندلا او را نوه افتخاری اش نامید. در جولای 2017 گزارشاتی شنیده شد مبنی بر اینکه وی مخفیانه با لوئی سی. کامیلری، تاجر تنباکوی مولتی میلیاردر مصری، رابطه دارد. در حال حاضر نام او جزو سکان داران مجله ووگ آمریکایی نیز ثبت شده است است.

پائولینا پوریزکوا فقط 18 سال داشت هنگامی که مدل شماره لباس شنای مجله Sports Illustrated در سال 1984 شد. همان سال این زیبای چک در موزیک ویدئوی The Car با عنوان Drive ظاهر شد. او و ریک اوکازک در سال 1989 با هم ازدواج کردند و یک سال بعد او صورت تبلیغاتی برند استه لودر شد. پائولینا به مدلینگ ادامه داد و طی سال ها در چند فیلم نیز نقش آفرینی نمود. در سال 2007 مدت کوتاهی در مسابقه «رقص با ستارگان» شرکت کرد و نخستین نفری بود که از مسابقه آن فصل از بین بردن شد. بین سال های 2008 تا 2010 در «تاپ مدل بعدی آمریکا» داور بود.

در دهه نود پائولینا یک کتاب کودکان انتشار داده است و در سال 2007 رمان او با عنوان «تابستان یک مدل» منتشر شد. او همسرش ریک اوکازک دو پسر به نام های جاناتان و الیور دارند. در ژوئن 2017 وی مقاله ای در مورد فمینیسم و مهاجرت جهت نیویورک تایمز نوشت.

پس از برنده شدن در مسابقه مدلینگ در کشور زادگاهش یعنی چکسلواکی در سن 16 سالگی، ایوا هرزیگوا به پاریس مهاجرت کرد تا حرفه اش را ادامه دهد. وی جهت برندهایی مانند گِس، ویکتوریاز سیکرت، شماره لباس شنای مجله Sports Illustrated و کمپین تبلیغاتی واندربرا در سال 1994 مدلینگ انجام داد. ایوا در سال 1996 با تیکو تورس، درامر بون جووی ازدواج کرد، ولی زندگی آنها دوام نیاورد و دو سال بعد جدا شدند.

ایوا هنوز هم به عنوان مدل فعالیت دارد. در سال های اخیر او بطور مداوم روی جلد مجلات اروپائی ظاهر شده است است و جهت آتلیه ورساچه و دیور بیوتی مدل شده است هست. او و گرگوریو مارسیاژ، تاجر ایتالیایی، سه پسر به نام های جورج، فیلیپ و ادوارد دارند و بعد از سال ها بالاخره در مارس 2017 نامزدی ارزش را اعلام کردند.

تایرا بنکس در 15 سالگی حرفه مدلینگ را شروع کرد و فقط در عرض چند سال به میلان نقل مکان کرد تا این شغل را بطور حرفه ای ادامه دهد. در هفته مد پاریس در سال 1991 که نخستین فصل کار او به عنوان مدل بود، وی روی سکوی 25 فشن شو راه رفت و معروف شد. تایرا نخستین زن سیاهپوستی است که روی جلد کاتالوگ ویکتوریاز سیکرت رفته و دو بار جهت شماره لباس شنای مجله Sports Illustrated مدل شده است هست. زندگی شخصی او نیز جالب توجه است: وی در اوج دوران شهرتش به عنوان یک سوپرمدل، با سیل، جان سینگلتون و ویل اسمیت رابطه داشت.

خانم بنکس فقط یک مدل بازنشسته یا فقط یک بازیگر نیست. وی در سال 1993 نقش ثابت در سیتکام The Fresh Prince of Bel-Air داشت و از آن به بعد در چندین فیلم نقش آفرینی کرد. وی یکی از شخصیت های بانفوذ رسانه ای هست. این سوپرمدل سابق مجموعه «تاپ مدل بعدی آمریکا» را خلق، تهیه و اجرا کرد که از سال 2003 تا 2015 جهت 22 فصل پخش شد. برنامه «شوی تایرا بنکس» که بین سال های 2005 تا 2010 جهت 5 فصل پخش شد حتی جایزه امی را برد. تایرا یک خط تولید محصولات قشنگی و آرایشی به نام تایرا بیوتی هم دارد. کتاب «مدل لند» که رمانی با مباحث مربوط به جوانان است در سال 2011 در لیست پرفروش ترین نیویورک تایمز قرار گرفت.

تایرا یک رشته نه هفته ای را نیز در سال 2012 در دانشکده مدیریت هاروارد به آخر رساند. او و عکاس فشن مشهور نروژی، اریک اسلا، از سال 2013 تابحال با هم هستند و در ژانویه 2016 از طریق رحم اجاره ای صاحب پسری شدند که نامش را یورک گذاشتند. در سال 2017، تایرا به فصل دوازدهم «تاپ مدل بعدی آمریکا» پیوست و مجری گری آن را به عهده گرفت. از ماه جولای 2017، وی در لیست شخصیت های تاپ تلویزیونی هالیوود ریپورتر قرار دارد.

لیندا اوانجلیستا، مدل کانادایی – که یک بار گفته بود او و دیگر همکاران سوپرمدلش جهت کمتر از 10 هزار دلار در روز از خواب بیدار نمی شوند – مدلینگ را در زادگاهش شروع کرد قبل از آنکه یک ایجنت بین المللی او را در مسابقه دختر نوجوان شایسته نیاگارا کشف کند. درست است که او در این مسابقه برنده نشد، ولی ظرف چند سال این مدل زیبارو جهت بزرگترین برندهای فشن دنیا مدل شد. در سال 1985 او حتی منبع الهام کارل لاگرفلد شد! سه سال بعد لیندا موهایش را کاملاً کوتاه کرد و رسماً تبدیل به یک سوپرمدل شد.

حرفه مدلینگ لیندا اوانجلیستا هنوز هم علیرغم وقفه کوتاهی که بین سال های 1998 تا 2001 داد و علیرغم شهرت به «ملکه درام و جنجال»، ادامه دارد. در سال 1993 وی همسرش جرالد ماری که سرپرست دفتر آژانس مدلینگ الیت در فرانسه بود را ترک کرد تا با کایل مک لاکلان (بازیگر) باشد.

این دو تا سال 1998 با هم بودند و مدت کوتاهی هم نامزد شدند. در سال 2006 لیندا صاحب پسری شد که اسمش را آگوستین گذاشت ولی از نام بردن از پدر فرزندش خودداری کرد تا اینکه هویت پدر فرزندش طی دعوی حضانت فرزند لو رفت (پدر بیولوژیکی آگوستین، فرانسوا-هنری پینو، میلیاردر فرانسوی و همسر فعلی سلما هایک است). اخیراً یعنی بین سال های 2006 تا 2013، این زن سوپرمدل با پیتر مورتون، یکی از موسسین هارد راک کافه دوست بود و در حال حاضر یک خط تولید مواظبت از پوست به نام Erasa XEP 30 دارد.

اِل مک فرسون در اصل می خواست وکیل شود، ولی مدلینگ را در دهه هشتاد شروع کرد تا جهت تأمین پول کتاب های درسی اش، پول بدست آورد. بعد از آن در یک آگهی تبلیغاتی مشهور جهت نوشابه Tab نقش آفرینی کرد که به او کمک کرد تا روی جلد مجلات فشن بیشماری قرار گیرد. وی همچنین طی این سالها از سال 1986 تابحال، پنج بار روی جلد شماره لباس شنای مجله مشهور Sports Illustrated قرار گرفته است.

سه سال بعد مجله تایم نام مستعار «بدن» را برایش گزینش کرد. او، لیندا اوانجلیستا، کریستی ترلینگتن، سیندی کرافورد، نائومی کمپل، هلنا کریستنسن و کلودیا شیفر، «هفت دلاور» دنیای مدلینگ را تشکیل می دهند. در آخرهای دهه هشتاد، ال مدت کوتاهی همسر ژیل بنسیمون، عکاس فشن فرانسوی، بود که 20 سال از او بزرگتر بود.

ال که در نهایت نام تجاری اسم مستعارش را گرفت، چندین تقویم و ویدئوی تمرین و نرمش در دهه نود منتشر کرد. وی همچنین یک خط تولید موفق لباس زیر راه اندازی کرد و در چندین فیلم نقش آفرینی نمود و در سریال های «دوستان» و «زندگی زیبا: تی بی ای» بین سال های 2010 تا 2012 بازی کرد و همان سال به عنوان داور «ستاره فشن» از شبکه ان بی سی ظاهر شد. در سال 2005 این سوپرمدل و ارپاد بوسون، سرمایه گذار فرانسوی، بعد از حدود یک دهه زندگی و دو فرزند به نام های فلین و اورلیوس، از هم جدا شدند. در سال 2013، ال با جفری سوفر، مشاور املاک میلیاردر ازدواج کرد که در ژوئن 2017 از هم جدا شدند.

دختر همسایه زیبارو با کاریزمای غیر قابل انکار عبارتی است که جهت نیکی تیلور بکار می برند و همین بود که باعث شد نیکی حرفه مدلینگ با موفقیت باور نکردنی داشته باشد. وی نخستین بار در 14 سالگی روی جلد مجله سونتین رفت و بعد از آن جهت کاورگرل، نوکیا و شماره لباس شنای مجله Sports Illustrated مدل شد. هنگامی که 15 ساله شد، جوانترین مدلی بود که تصویرش روی جلد مجله ووگ می رفت.

زندگی نیکی تیلور پر از تراژدی هست. در سال 1996، خواهر کوچکش، کریسی تیلور که مدل بود، در 17 سالگی از حمله آسم غیر منتظره ای از دنیا رفت. در سال 2001 نیکی در تصادفی نزدیک بود جانش را از دست بدهد. بعد از سال ها بهبودی، به دنیای سرگرمی بازگشت و در سال 2011 در The Apprentice ظاهر شد و در سال 2015 در یکی از اپیزودهای «به لباس عروس بله بگو» شرکت کرد.

در سال 2017 وی صورت کمپین تبلیغاتی بهار 2017 جواهرات جنیفر فیشر شد و در کنار اشلی گراهام، مدل پلاس سایز، در کمپین تابستان 2017 لباس شنا جهت همه، مدلینگ انجام داد. نیکی قطعاً هنوز هم استعداد مدلینگ دارد. در سال 2006 وی با برنی لامار، راننده نسکار که بعدها خلبان شد، ازدواج کرد و از او دو فرزند دارد. وی دو پسر دوقلو از مت مارتینز، همسر سابقش دارد.

شالوم هارلو، مدل کانادایی، حرفه اش را زمانی شروع کرد که یک استعدادیاب او را در 17 سالگی در کنسرت The Cure دید. تیم بلنکس، ژورنالیست فشن بدن او را «ساخته شده است جهت کوتور» توصیف می کند و بدهید ترتیب او تبدیل به مدل محبوب برندهای مشهور کوتور یعنی شنل و دیور شد. شالوم در آگهی تبلیغاتی جهت کلکسیون «مد من» جهت بنانا ریپابلیک ظاهر شد و جهت برندهای دیگری مانند تیفانی اند کو و محصولات مواظبت از پوست شنل نیز مدلینگ انجام داد و دستی هم در بازیگری برد.

پس از وقفه ای چهار ساله در راه رفتن روی سکوی فشن، وی جهت فشن شوی پائیز 2012 جیسون وو بازگشت. در آوریل 2017 او با آژانس مدلینگ لاینز دوباره کارش را شروع کرد و اخیراً در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … نیز حضور پررنگی دارد. راجع به زندگی شخصی اش اطلاعات زیادی موجود نیست.

هایدی کلوم، مدل آلمانی، با تبدیل شدن به یکی از فرشته های ویکتوریاز سیکرت در سال 1997 و قرار گرفتن تصویرش روی شماره لباس شنای مجله Sports Illustrated در همان سال، به شهرت رسید. بعد از آن بود که هایدی تبدیل به یکی از بزرگترین مدل های دنیا شد و حتی با مک دونالدز، براون، فولکس واگن و غیره قرارداد بست.

با آنکه هنوز هم او مدل هست، ولی رزومه اش را گسترش داده و کارهای دیگری غیر از مدلینگ نیز انجام می دهد که از آن جمله می توان به مجری گری مجموعه Project Runway، طراحی لباس زیر، راه اندازی خط تولید عطر و همچنین داوری مجموعه «آمریکا استعداد دارد» اشاره نمود. این زن که چهار فرزند دارد، در سال 2012 از همسر خواننده اش، سیل، بعد از حدود 7 سال زندگی مشترک، جدا شد. از سال 2014 تاکنون وی با ویتو اشنابل، تاجر آثار هنری، رابطه دارد.

واژه های کلیدی: فرزند | ازدواج | دنیای مد | تولید کفش | اخبار فرهنگی و هنری

حال و روز سوپرمدل‌های دهه‌ی هشتاد و نود

حال و روز سوپرمدل‌های دهه‌ی هشتاد و نود

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs