calamars اندازی برنامه سلیمانی گیلان

calamars: اندازی برنامه سلیمانی گیلان راه اندازی کانون فرهنگی هنری مساجد کشور ارشاد اسلامی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی از بین بردن یارانه پردرآمدها در انتظار مصوبه مجلس است

مدیرکل برنامه و بودجه شرکت هدفمندی یارانه ها با اشاره به اینکه از بین بردن یارانه افراد پردرآمد در انتظار مصوبه مجلس هست، گفت که تا وقت تصویب مجلس، هیچ تغییری د

از بین بردن یارانه پردرآمدها در انتظار مصوبه مجلس است

از بین بردن یارانه پردرآمدها در انتظار مصوبه مجلس است

عبارات مهم : ایران

مدیرکل برنامه و بودجه شرکت هدفمندی یارانه ها با اشاره به اینکه از بین بردن یارانه افراد پردرآمد در انتظار مصوبه مجلس هست، گفت که تا وقت تصویب مجلس، هیچ تغییری در از بین بردن افراد یارانه بگیر اتقاق نمی افتد.

به گزارش ایرنا، نرگس پرستاری سه شنبه در جلسه هدفمندسازی یارانه ها با محوریت طرح پژوهشی میزان اثربخشی اجرای طرح هدفمندی یارانه ها در استانداری پایتخت کشور عزیزمان ایران اظهار کرد: جلسات کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در حال برگزاری است و هنوز هیچ تصمیم جدیدی در باره از بین بردن یارانه بگیرها گرفته نشده است.

از بین بردن یارانه پردرآمدها در انتظار مصوبه مجلس است

وی افزود: هنوز هیچ چیز مشخص نیست و هر تصمیمی که مجلس اتخاذ کند، دولت موظف به اجرای آن خواهد بود.

پرستاری از انجام مطالعات پژوهشی در جهت بررسی تاثیرات منفی و مثبت یارانه ها در حوزه های فرهنگی اجتماعی کشور خبر داد و گفت: این مطالعات در پنج استان تهران، کرمانشاه، سیستان بلوچستان، مازندران و خوزستان انجام شده است که البته نتیجه های این پژوهش هنوز تحلیل نشده است.

مدیرکل برنامه و بودجه شرکت هدفمندی یارانه ها با اشاره به اینکه از بین بردن یارانه افراد پردرآمد در انتظار مصوبه مجلس هست، گفت که تا وقت تصویب مجلس، هیچ تغییری د

مدیرکل برنامه و بودجه شرکت هدفمندی یارانه ها ادامه داد: این پژوهش هیچ ارتباطی به از بین بردن یارانه پردرآمدها ندارد ولی این طرح در تصمیم گیری دولت در آینده یارانه ها موثر است.

پرستاری با بیان اینکه از بین بردن یارانه پردرآمدها تا کنون بارها به علت تبعات اجتماعی و فرهنگی متوقف شده است است اظهار کرد: براساس تحلیل های کارشناسی شکی وجود ندارد که نحوه پرداخت یارانه ها به شکل فعلی، نه تنها مشکلی را حل نکرده بلکه مشکلاتی نیز بوجود آورده است.

وی اضافه کرد: ماهانه سه هزار و 800 میلیارد تومان بابت یارانه نقدی افراد پرداخت می شود که این مبلغ می توانست در بخش های دیگر سرمایه گذاری شود.

از بین بردن یارانه پردرآمدها در انتظار مصوبه مجلس است

وی عدم حمایت از بخش تولید و عدم سرمایه گذاری در مولدهای انرژی را از نواقص طرح هدفمندی یارانه ها دانست و اظهارکرد: از ابتدا قرار نبود دولت هزینه اضافه ای بابت یارانه ها بپردازد و قرار بود 50 درصد از منابع صرف پرداخت نقدی و 50 درصد دیگر در حوزه های بهره وری انرژی و حمایت از تولید، اشتغال و سلامت هزینه شود، این در حالیست که دولت در ابتدا با حمایت حدود سه هزار میلیاردی این طرح کار را شروع کرد و در 9 ماهه امسال بیش از 14 هزار میلیارد تومان در این زمینه هزینه کرده است.

وی با تاکید بر بازتعریف شاخص های یارانه بگیران و لزوم از بین بردن یارانه پردرآمدها تصریح کرد: محاسبه پرداخت یارانه از ابتدا دقیق نبوده و در این زمینه بیش برآوردی صورت گرفته که منجر به پرسشها کنونی شده است است.

مدیرکل برنامه و بودجه شرکت هدفمندی یارانه ها با اشاره به اینکه از بین بردن یارانه افراد پردرآمد در انتظار مصوبه مجلس هست، گفت که تا وقت تصویب مجلس، هیچ تغییری د

پرستاری افزود: از ابتدای طرح تا کنون یارانه بیش از چهار میلیون نفر قطع شده است که یارانه حدود یک میلیون نفر مجددا برقرار شده است است که نشان می دهد میزان خطای در از بین بردن افراد زیاد بوده است.

** شیر کالای لوکس شده است است

معاون جهاد کشاورزی استان پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز در این نشست گفت: 25 تا 30 درصد واحدهای تولیدی بخش کشاورزی نیمه فعال یا تعطیل هستند.

از بین بردن یارانه پردرآمدها در انتظار مصوبه مجلس است

ابراهیم کمالوندی افزود: زیاد کردن قیمت تمام شده است باعث زیاد کردن قیمت محصولات کشاورزی و کم کردن مصرف عمومی شده است که این مساله منجر به از رده خارج شدن تعدادی از واحدهای تولیدی شده است است.

وی با اشاره به کم کردن مصرف شیر از وقت هدفمندی یارانه ها اظهار کرد: بعد از هدفمندی یارانه ها، شیر یک کالای لوکس تلقی می شود و تقاضای شیر کم کردن یافته هست، در پی این مساله تعدادی از واحدهای گاوداری نیز از رده تولید خارج شده است است.

وی با بیان اینکه هدفمندی یارانه ها به بیکاری دامن زده است تاکید کرد: در زمینه میانگین مصرف دهک های پایین جامعه بعد از هدفمندی یارانه ها باید بررسی صورت گیرد.

کمالوندی گازسوز کردن واحدها را یکی از مزایای طرح هدفمندی یارانه ها دانست و اظهار کرد: از سال 90 تا کنون یک هزار و 540 واحد بخش کشاورزی گازسوز شده است اند و بیش از 2 برابر این تعداد نیز در برنامه هستند که به علت نبود نقدینگی این کار متوقف شده است است.

بخشدار مرکزی پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز در این نشست گفت: طرح هدفمندی یارانه ها نه تنها موجب توسعه اشتغال نشده بلکه منجر به بحران های اجتماعی نیز شده است است.

حسین سروری با بیان اینکه بی هدفی در طرح هدفمندی یارانه ها منجر به چالش های جدی شده است افزود: در این طرح نه دولت به خود رسیده و نه رضایتمندی مردم حاصل شده است هست، به عبارتی هر دو طرف منافعی از این طرح به دست نیاورده اند.

سروری تاکید کرد: به نظر می رسد 20 درصد جمعیت فعلی به یارانه نقدی نیاز داشته باشند.

وی همچنین گفت: از سال 95 تاکنون هشت هزار و 31 مورد مراجعه در رابطه با یارانه ها در این بخشداری تشکیل شده است که 2 هزار و 178 مورد مربوط به طلاق، یک هزار و 12 مورد حضانت، یک هزار و 284 مورد رسیدن فرزندان به سن بلوغ، 135 مورد مربوط به زندانیان و 461 مورد مربوط به بدسرپرست ها بوده که درخواست تفکیک یارانه را داشته اند.

سروری تصریح کرد: یارانه نقدی در بعضی روستاها منجر به تنبلی و تن پروری سرپرست خانوار شده است و در بعضی مناطق نیز باعث اختلافات خانوادگی بین همسران و یا والدین و فرزندان شده است است.

مدیرکل بهزیستی استان پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز در ادامه این نشست گفت: پرداخت یارانه نقدی سرپرست های بی کفایت خانوارها را جری تر و بی تعهدتر کرده است.

اصغر باقری افزود: در بعضی از خانوارهای پرجمعیت شاهد هستیم که سرپرست خانوار با استفاده از یارانه نقدی اقدام به ازدواج مجدد کرده و خانواده اول خود را ترک کرده است.

وی باقری خواستار بازبینی در نحوه پرداخت یارانه نقدی به خانوارها شد و اظهار کرد: در حال حاضر 34 هزار نفر در پایتخت کشور عزیزمان ایران در آستانه طلاق هستند که می توانستیم در طرح هدفمندی یارانه ها در این بخش کمک هایی انجام دهیم.

واژه های کلیدی: ایران | یارانه | یارانه بگیر | یارانه نقدی | پرداخت یارانه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs